Aktualnie znajdujesz się na: Strona głównaO firmieFoto galeria

Foto galeria

II Pilots Meeting Natolin 2014

W dniu 27 września na Lądowisku Natolin w gminie Lipie odbył się drugi PILOTS – MEETING NATOLIN 2014. Organizatorem pikniku lotniczego tak jak w zeszłym roku był pan Tomasz KAJKOWSKI właściciel firmy ochroniarskiej ALFA SECURITY i ORS NAPOLEON. Miejsce spotkania,  lądowisko z całą infrastrukturą jak zawsze przygotowane zostały z należytą starannością i dbałością o najmniejsze szczegóły tak aby wszyscy uczestnicy czuli się w tym miejscu miło i bezpiecznie.

Podczas drugiego  PILOTS – MEETING uczestnicy i zaproszeni goście mogli oglądać różnego rodzaju pokazy i ekspozycje. Zaczęło się od pokazu akrobacji szybowcowej wykonanego przez pilotów Tomasza GNYPA i Mariusza KLECHĘ. Należy wspomnieć, że zespół w składzie samolot GAWRON i SZYBOWIEC PUCHACZ przyleciał z lotniska aeroklubowego RUDNIKI (aeroklub częstochowski). Pilotem samolotu był wielokrotny mistrz świata w lataniu precyzyjnym pilot Janusz DAROCHA. Rozpoczęta na wysokości 1200m akrobacja szybowcowa przy oklaskach i podziwie uczestników zakończyła się wzorcowym lądowaniem na płycie lądowiska.

Pokaz umiejętności dał także pilot wiatrakowca Michał PARKITNY wykonując szereg bardzo efektownych ewolucji w powietrzu.

W konwencji PILOTS – MEETING odnalazły się również latające modele samolotów z napędem elektrycznym i spalinowym, których było kilkanaście i swoimi pokazami umilały wszystkie wolne chwile wykorzystując momenty kiedy przestrzeń nad  pasem startowym była wolna. Wśród „pilotów” – modelarzy prym wiódł Robert MAJEWSKI z Częstochowy.

Na ekspozycji stałej w hangarze lądowiska Natolin zaprezentowane zostały elementy wyposażenia samolotów współczesnych i z czasów II wojny światowej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się między innymi , wystawa hełmów lotniczych, uzbrojenia pokładowego samolotów MIG – 21, MIG – 23, SU – 22 i innych. Uczestnicy spotkania mogli także nacieszyć oczy wystawą malarstwa o tematyce lotniczej ręki malarza byłego pilota RAFu. Każdy z obecnych na II PILOTS – MEETING mógł zasiąść za sterami samolotu i śmigłowca w trenażerach.

W spotkaniu licznie uczestniczyli mieszkańcy powiatu kłobuckiego. Odwiedziło nas ponad 50 różnego rodzaju statków powietrznych z różnych stron Polski.

 

Na tegorocznym meetingu spotkali się piloci szybowcowi, piloci samolotów ultralekkich, piloci wojskowi, spadochroniarze, piloci śmigłowcowi a także  seniorzy lotnictwa.

 

Na stałe wpisany w kalendarz imprez lotniczych, II PILOTS – MEETING NATOLIN 2014 odbył się w bardzo miłej atmosferze, a organizatorzy już zapowiadają kolejną edycję spotkania na rok 2015 jako imprezę dwudniową.